Skip to content
Menu
0
Twój koszyk jest pusty. Wróć do sklepu

Authentic materials

Materiały autentyczne

Jak już wiecie od wielu lat mam przyjemność współpracować z klientem biznesowym i korporacyjnym, a co za tym idzie nie prowadzę standardowych kursów językowych opartych na podręcznikach.

Każda współpraca to dla mnie PROJEKT, w którym pracujemy nad określonym celem. Jako trener, staram się inspirować, przełamywać bariery, uczyć rzeczy potrzebnych, autentycznych, spełniać językowe potrzeby kursanta. Oczywiście podręczniki stanowią dla mnie również ogromną inspirację, jednak w 80% korzystam z materiałów własnych i autentycznych.

If your actions inspire others to dream more, learn more, do more and become more, you are a leader.
John Quincy Adams

Co to są materiały autentyczne?

Do materiałów autentycznych zaliczamy wszystko to, co wykorzystywane jest w życiu codziennym przez tzw. Native Speakerów, czyli nie powstało z myślą o nauce języka obcego ani nie zostało w tym celu zaadaptowane. Cechuje je naturalny język, który uczniowie napotkają w życiu i który nie podlega uproszczeniu (Harmer 2007:273).

Source: Języki obce w szkole; http://jows.pl

Zaliczamy do nich: mapy, rozkłady jazdy, ulotki, bilety, gazety, reklamy, broszury, piosenki, wywiady, katalogi, publikacje, menu i wiele innych.

Jest to język, którym otaczamy się będąc w kraju anglojęzycznym.

Aga poluje?

Jako, że dużo podróżuję staram się otaczać językiem angielskim dosłownie wszędzie. Ta dziewczyna, biorąca wszystkie ulotki w Londynie, rozmawiająca z każdym stojąc w kolejce w Starbucks, czytając przy tym wszystkie instrukcje BHP po angielsku to właśnie Ja! 🙂 Dlatego, że przede wszystkim materiały autentyczne są niesamowicie ciekawe, pokazują prawdziwe życie, realny językowy świat – często inny od podręcznikowych “realiów”.

Ale jak to bez podręcznika?

Jest to podejście nowoczesne, w którym klienci , firmy nie zamawiają podręczników, tylko na bazie oczekiwań i założonych potrzeb klienta, opracowywany jest indywidualny program działania.

Szczerze mówiąc, opracowanie własnego programu nauczania zajęło mi kilka lat, obecnie mam “swój podręcznik”, który wciąż udoskonalam, spotykając z coraz to nowymi ludźmi, z różnorodnych dziedzin nauki.

I ten właśnie podręczniki ubarwiam materiałami autentycznymi, które cieszą się ogromnym powodzeniem, wśród moich słuchaczy.

Osobiście uwielbiam ten styl pracy, który wpływa na moją wszechstronność i ciągłą potrzebę doskonalenia.

Nie boję się już powiedzieć, że z każdą dziedziną biznesu i inżynieringu potrafię sobie poradzić.

Cudowni ludzie

Ponadto moi słuchacze widząc moją pasję do materiałów autentycznych dbają o to, by nigdy mi ich nie zabrakło. Dzięki tym wspaniałym ludziom, nie będąc nigdy w USA (jeszcze) mam ogrom materiałów również zza oceanu.

Oni już wiedzą o kim piszę.

Dziękuję Wam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *