Skip to content
Menu
0
Twój koszyk jest pusty. Wróć do sklepu

Karty konwersacyjne; Conversation Cards

Hello everyone,

osoby, które mnie znają wiedzą, że uwielbiam nowoczesne, innowacyjne i przykuwające oko materiały edukacyjne, które wspomagają procesy nauczania. Z kartami konwersacyjnymi była to miłość od pierwszego wejrzenia; było to ładnych parę lat temu, gdy nie były one jeszcze tak popularne i łatwo dostępne.

Poniżej moja osobista recenzja KART KONWERSACYJNYCH.

Szczerze mówiąc używam ich codziennie – prowadząc szkolenia, kursy oraz pracując z kadrą kierowniczą.

Dodam także, że istnieją również karty, które miałam w ręce, a jednak w nie zainwestowałam. Dlaczego? Proszę uzbroić się w cierpliwość i przeczytać do końca! 🙂

DZISIAJ BĘDZIE O:

 • DARMOWYCH KARTACH KONWERSACYJNYCH.
 • SERII CONVERSATION CARDS, Let’s talk, Coaching Questions,
 • ELI PHOTO CARDS,
 • BUSINESS PHOTO CARDS, VOCAbite,
 • CONVOPACKACH stworzonych przez TwoFold,
 • FISZKACH,
 • STORY BITS,
 • MY SHOPPING LIST, ELI.
 • KARTACH IN-COMPANY, które stworzyłam we współpracy z całym zespołem EiRU. 
 • CZASOUMILACZACH, czyli KARTACH KONWERSACYJNYCH Z ZAKRESU ESP.

ORAZ O GRACH I MATERIAŁACH SZKOLENIOWYCH.

W co warto zainwestować prowadząc szkolenia z klientem korporacyjnymi i nie tylko!

To co, do dzieła!

DARMOWE KARTY KONWERSACYJNE:

Przede wszystkim zacznę od tego, że wiele materiałów w Internecie można pobrać bezpłatnie, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Poniżej moje ulubione miejsca, skąd pobieram karty:

 • TEACHER’S CORNER – CONVERSATION CARDS. Darmowe karty chyba z każdej tematyki od aspektów gramatycznych takich jak: Conditionals oraz Gerunds&Infinitives, aż po Walentynki, modę i szczepionki! Nic tylko drukować, wycinać i laminować! https://teacherscorner.pl/conversation-cards/. Ponadto każde karty możecie wykorzystać na lekcje online poprzez kliknięcie czerwonego guzika pod danymi kartami. Pytania są wtedy przedstawione w formie prezentacji. Kolorowe, autentyczne i darmowe! Polecam!
 • Darmowe karty konwersacyjne z serii ROADTOGRAMMAR. Znajdziecie każdą tematykę – nawet biznesowo-techniczną. Tysiące kart, pytań i problemów do rozwiązania dla Waszych kursantów! http://www.roadtogrammar.com/pdfs/

Moja ulubiona seria, czyli Business Role Plays dostępna jest tutaj.

 • Convo Group – darmowe karty, ogrom pomysłów i inspiracji. Grupa prowadzona z ogromną pasją, a pytania tworzą uczestnicy. Co tydzień nowe dziedziny, nowe karty, a również konsultacje z Peterem (Native Speaker’em). Grupa prowadzona jest na Facebook’u.

ODWIEDŹ ICH WSZYSTKICH!

ELI PHOTO CARDS – PICTURES FOR A CREATIVE USE OF ENGLISH

Były to moje pierwsze karty konwersacyjne, które kupiłam z Anglii, bo podpatrzyłam je na szkoleniu w 2015 roku. Są to karty, które użyjecie do zajęć konwersacyjnych zarówno z młodzieżą (przygotowanie do matury, certyfikatów), z uczniem dorosłym (zajęcia konwersacyjne, rozmówki), podczas weryfikacji językowych i egzaminów ustnych. Pięknie wykonane, twarde wytrzymałe pudełko.

Spójrzcie ślady użytkowania, które świadczą o tym jak bardzo je cenię w pracy! Karta podzielona jest na 4 części – zdjęcie na jednej stronie, lista pytań, słówek pomocniczych oraz tematów po drugiej.

Poziom B1-C1.

BUSINESS PHOTO CARDS – ENGAGING MATERIAL FOR BUSINESS CLASSES

Tych Państwa nie muszę przedstawiać. Są to karty gdzie znajdziecie takie tematy jak: PRODUCTION, IT FOR BUSINESS, QUALITY CONTROL, PRESENTATIONS, LOGISTICS, MANAGEMENT STYLES, WORKING FROM HOME i wiele wiele innych. Pięknie wykonane, twarde wytrzymałe pudełko.

Karta podzielona jest na 5 części – zdjęcie na jednej stronie, lista pytań, słówek pomocniczych, tematów oraz (uwaga!) jeden aspekt gramatyczny na drugiej stronie.

Poziom B1-C2.

Idealne dla trenerów prowadzących szkolenia korporacyjne oraz uczących w biznesie i przemyśle. Ponadto od 2020 roku, jest także dostępna wersja ONLINE. 

Kocham, kocham, kocham!

CONVERSATION CARDS, Let’s talk, Coaching Questions and Job Interview

Te karty podpatrzyłam na blogu Sylwii Clayton. I jestem zachwycona, nie tylko kartami, ale również podejściem do klienta. Oto jak zapakowane są karty:

Karty z serii Let’s talk: JOB INTERVIEW

Tematów kart jest wiele, ja wybrałam te, które najbardziej przydadzą mi się w pracy z klientem korporacyjnym oraz biznesowym. Minimalizm i praktyczność.

Zachwycona jestem nie tylko ja, ale również moi słuchacze.

Polecam z całego serca!

CONVOPACKI, czyli dzieła TwoFold.

Sylwię znam od dawna, ale to jakie cuda tworzą z Peterem i Asią przechodzi ludzkie pojęcie.

Osobiście posiadam zestawy: WORK, SUMMER, BUSINESS PROBLEMS , FOOD oraz SOD IT! Piękna grafika, autentyczne sytuacje, pytania, ćwiczenia, scenki oraz dodatkowo booklet – jak korzystać z kart. Możecie również dołączyć do grupy: CONVO GROUP – pomysły na zajęcia konwersacyjne, gdzie znajdziecie ogrom kart i pomysłów na zajęcia zupełnie za darmo. LINK – https://www.facebook.com/groups/convopomysly

FISZKI OBRAZKOWE, wyd. Cztery Głowy oraz SHOPPING LIST, Eli

Dla grup o niższych poziomach polecam Fiszki obrazkowe. Cena waha się między 5 zł (w Biedronce) a 12 zł, a efekty i odzew bardzo pozytywny.

Gra Shopping List – idealna do nauki produktów żywnościowych oraz dialogów dot. zakupów, zamawiania jedzenia w restauracji itp.

STORY BITS

Współpracując z jedną ze szkół językowych, miałam również okazję przetestować KARTY STORY BITS.  Wykorzystałam je podczas nauczania czasu Present Continuous oraz przy tzw. “Story telling” i sprawdziły się świetnie. Ogromny plus za jakość i pomysł.  Piękne karty w formie komiksów, ale… jednak chyba nie dla mnie. Na co dzień pracując z klientem dorosłym, nauczając angielskiego z biznesie i przemyśle preferuję jednak karty, z realnymi zdjęciami oraz z pytaniami pomocniczymi, zdaniami, lub choćby słowami zawartymi na kartach.

Chociaż przyznaję, że kuszą mnie niesamowicie, inwestycję tę odłożyłam na później.

IN-COMPANY

Dzięki współpracy z @letstalkconversationcards i dzięki wspaniałemu zespołowi #eiruteam mam również swoje wymarzone karty, które sprawdzą się Wam w każdej firmie z każdym kursantem biznesowym.

Bardzo zależało mi, żeby stworzyć i mieć materiały uniwersalne takie ALL IN ONE czyli: GENERAL ENGLISH, BUSINESS ENGLISH w tym materiały dla kadry kierowniczej i zarządzającej, TECHNICAL ENGLISH & ESP, i moje marzenie zostało spełnione. Nieskromnie zapraszam! 

CZASOUMILACZE – pierwsza gra szkoleniowa i karty konwersacyjne z zakresu technicznego i specjalistycznego! Czyli kolejne moje autorskie cudeńko!

IDEALNE NA ZAJĘCIA ONLINE I OFFLINE! 

Health and Safety? Production? Automotive Industry? Electrical Engineering? Shapes and Materials?

Innowacyjna i interaktywna gra szkoleniowa, dzięki której sprawdzisz wiedzę techniczną, uśmiechając się przy tym od ucha do ucha.

GRY SZKOLENIOWE, czyli rozrywka na zajęciach

Więcej o grach szkoleniowych, planszówkach oraz kanałach wizualnych jakie stosuję, znajdziesz poniżej:

Dziękuję, że ze mną jesteś! Do usłyszenia!

Angielski na szpilkach

Aga czyli Angielski na szpilkach