Skip to content
Menu
0
Twój koszyk jest pusty. Wróć do sklepu

SQUID – darmowa aplikacja, również do ćwiczenia języka biznesowego oraz technicznego.

Czy czasem zdarza Wam się tak, że wyruszacie w podróż, lub czekacie na kogoś i przechodzi Wam przez myśl, że moglibyście zagospodarować tę chwilę i poćwiczyć angielski? A może macie ochotę od czasu do czasu przeczytać coś po angielsku, tylko akurat nie macie nic pod ręką?

Już lecę na ratunek, bo kto z nas nie ma zawsze przy sobie smartphone’a? Oczywiście na rynku pełno jest aplikacji, które wspomogą Cię w procesie nauki. Ja jednak mam swoją ulubioną – idealną dla każdego, szczególnie dorosłych oraz oczywiście osób pracujących w biznesie i przemyśle. A jest to SQUID. 

http://squidapp.co/pl/

SQUID.

 

 

Co to za kałamarnica (z ang. Squid)

Jak świetnie to ujął Komputer Świat: “jest to darmowa aplikacja mobilna pełniąca rolę agregata wiadomości i artykułów na smartfonach i tabletach. Aplikacja po wskazaniu interesujących przez nas kategorii zaprezentuje nam zestawienie najbardziej pasujących do nich artykułów z sieci (źródło: https://download.komputerswiat.pl/aplikacje-mobilne/android/wiadomosci-i-czasopisma/squid)

Już tłumaczę jak to działa!

Przede wszystkim aplikacja skierowana jest do osób posiadających poziom przynajmniej średniozaawansowany (Intermediate) i wyższy.

Instalujecie aplikację i wybieracie zakładkę z dziedzin, która najbardziej Was interesuje. 
Pod nazwą SQUID, na środku górnej krawędzi ekranu macie tematykę, moja ulubiona czyli SCIENCE została pokreślona na zielono.  

Jak mam się z tego uczyć, skoro wszystko jest po angielsku, a ja nic nie rozumiem?

To prawda, artykuły z danych dziedzin dedykowane są osobom, które posiadają wyższy poziom i chcą coś poczytać w języku angielskim. 

ALE JEST TEŻ NIESPODZIANKA!

Otóż jeśli przesuniecie w prawo zobaczycie magiczną zakładkę LEARNING ENGLISH. 

I właśnie tutaj znajdziecie świetne, krótkie artykuły z wyszczególnieniem na poziomy, które są interaktywne, tzn, że możecie sobie zakreślać słówka i wyrażenia i udostępniać je innym. Poniżej załączam zdjęcia. 

LEKTORZY MOŻECIE UDOSTĘPNIAĆ JE KURSANTOM JAKO ZADANIE DOMOWE! Czy to nie jest cudowne? 

Ponadto, poniżej każdego artykułu znajduje się quiz, gdzie można sprawdzić swoją wiedzę ze słownictwa użytego w artykule.

Instalujcie, czytajcie i ćwiczcie!

Oczywiście można zmienić język i czytać artykuły po hiszpańsku, a czemu by nie?

Polecam,

Wasza Aga, 

www.facebook.com/angielskinaszpilkach

——————————————————————————

Oczywiście nie zapomnijcie o kawie. Miłej niedzieli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *